Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Březen 2003


Profil českého voliče

Tomáš Krystlík

Průměrný český volič si přeje, aby se o něj stát patřičným způsobem staral i do budoucna. Má strach ze zahraničních gastarbeiterů a přistěhovalců. V situaci, kdy mu politici předstírají, že republika je v ohrožení ze Západu a to nejen zlými Sudeťáky s jejich údajnými nároky, nýbrž i ze strany Evropské unie, kde český národ může prý ztratit identitu, by sice mohl volit ODS, která se jej zastává proti zlu přicházejícímu ze Západu, ale zase napotvoru je to strana kamarádíčků podnikatelů (= zbohatlíků) a zamýšlí nám omezit naše dosavadní sociální jistoty.

ČSSD sice chce nad prostým člověkem držet ochrannou ruku, leč spěší do EU a to není dobré, protože každý ví, jak se můžeme dočíst v tisku, že po vstupu do EU enormně stoupnou ceny nemovitostí, takže budou pro nás nedosažitelné a EU zničí naše zemědělství, oslabí naše hospodářství a v zemi zavládne nebývalá drahota.

Koalici volit nemohou, to je přece prodloužená ruka zbohatlíka Havla! Lidovci mají také sociální cítění, ale jsou to černokabátníci, chtějí, aby katolická církev získala zpět své majetky, což směřuje proti národu, tedy i vůči mně. Maličké strany, které nejsou v parlamentu zastoupeny, volit nebudu, protože, jak nám politici a tisk neustále vysvětlují, jejich hlasy, nepřekročí-li pětiprocentní příčku, připadnou vítězným stranám v poměru jejich volebního úspěchu. Takže tím automaticky posílím také strany, kterým svůj hlas dát nechci.

Jen jedna jediná strana nás zcela jistě ochrání před Sudeťáky, neblahým vlivem Západu, před vzpupnou šlechtou žádající v restituci zpět svá panství, před návratem majetku do rukou církve - KSČM. Že komunisté vraždili a popravovali? Ale prosím Vás, to už bylo dávno, jen zpočátku, ono se vlastně za jejich vlády tak úplně špatně nežilo, hlavně soused neměl tehdy kozu a já ji neměl!

(Poznámka pro nepříliš jisté v dnešních českých reálií: strach z přistěhovalectví, hrozba požadavků ze strany sudetských Němců, neblahé následky vstupu do EU a vracení majetku šlechtě a církvi jsou jen témata, pomocí který politické strany jen odporně zneužívají temných českých nacionálních pudů.)Zpátky