Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Srpen 2004


Otázky míru a kapitalismu 1 - Who´s who

Ross Hedvíček

Často jsem upozorňován na různé americké veličiny, které s obzvláštním potěšením cituje český či jiný evropský tisk a které zuřivě hlásají, jak je Amerika, případně pouze Bush, špatný. Chtěl bych se zmínit o pár osobách, které vůbec nemusíte brát vážně.

Martin Sheen, herec, otec dalších herců Charlie Sheena a Emilio Estevese. Levičák jako řemen, zúčastňuje se každé "protiválečné" demonstrace už od sedmdesátých let. Také protestoval pro raketám s plochou dráhou letu a tak. Řetězem se připoutával k branám vojenských základen a takové scény. Úplný magor. Není známo, že by kdy protestoval proti Sovětskému svazu.

Natalie Maines - hlavní zpěvačka tria Dixie Chicks. Hloupá husa, která se proslavila tím, že v Londýně zahlásila obecenstvu, že se velice stydí, že je taky z Texasu jako Bush. Novinářská prázdná hlava Diane Sawyer ji brzo nato interviewovala a obě u toho plakaly. Posluchači neplakali - ti prostě přestali kupovat CDs Dixie Chicks, radiostanice je přestaly hrát. Natalie Maines plakala ještě víc. Pozdě. Když je blbá, má držet hubu.

Susan Sarandon a Tim Robbins - praví peaceniks. Robbins napsal, produkoval a režíroval hru o tom, jak novináři při válce v Iráku byli donucení lhát a psát lživé zprávy. Hráli to dvakrát. Pak už nikdo nepřišel.

Michael Moore - vyložený komunistický propagandista. Vyrábí tzv. dokumentární filmy, ve kterých se lže stylem, že by se TASS muselo hanbit. Ovšem Evropané to žerou i s navijákem. Dali mu palmu. Zasloužil by spíš přes hubu.

Sean Penn - proslavil se tím, že byl manželem Madonny a praštil do zubů fotoreportéra. Syn komunisty Leo Penna, který byl vyšetřován pro neamerickou činnost už v padesátých letech. Jel před válkou lézt do zadku Saddámovi - prý "fact-finding mission". Ukázali mu tam, jak irácké děti trpí v nemocnicích. Idiot si to vyfotil.

Barbra Streisand - kdyby se narodila na Hané, tak by o ní bylo známo, že "je tak blbá, jak daleko vidí". Považuje se za odborníka na politické záležitosti a řada se zapojí v čemkoliv co je proti Republikánům a proti Americe všeobecně.

Janeane Garofalo - neúspěšná televizní herečka. Stojí na každé tribuně, kde se vykřikuje, že Amerika je špatná.

Harry Belafonte - zapšklý černošský rasista a zpěvák. Prohlásil o Condi Rice a Colinovi Powellovi, že jsou "domácí otroci" prezidenta Bushe. Podporovat komunisty v Nicaragui je podle něj správná věc.

Richard Gere - herec a buddhista. Přítel dalajlajlajalajlamy. Mír je nutný i za cenu, že světu budou vládnout komunisti. Nestál za nic i jako manžel. Cindy Crawford od něj utekla.

Bill Maher - je proti náboženství a proti Bushovi. Prohlásil, že americká armáda je banda zbabělců a arabští teroristé mají tu správnou odvahu si sednout do letadla a zřítit se na mrakodrap.

Michael Newdow - lékař a právník. Soudí se až k Nejvyššímu soudu, aby slova "under God" byla vyňata z Pledge of Allegiance.

Madonna - je momentálně proti katolicismu, kabalismus je košer. Udělá cokoliv, jen aby byla v novinách - předstírá že mluví s britským přízvukem.

Susan Sonntag - starší paní, dnes už nejezdí do Moskvy tak často jako dřív, ovšem o 11. září prohlásila, že to byl důsledek toho, co Amerika ve světě dělá.

Noam Chomsky - populární obzvlášť v Evropě, stále miluje Ortegu a nikaragujské sandinisty a Amerika je podle něj "největší teroristický stát".

Cornel West - nikdo nechápe jakékoliv jeho názory kromě toho, že Amerika je velmi, velmi špatná. Po té co získal definitivu na Harvardu odešel do Princetonu, protože na Harvardu po něm chtěli jakési akademické výsledky a to je přece unfair.

Ramsey Clark - dříve ministr spravedlnosti (Attorney General) za času LBJ, dnes peacenik ad ultimo a kolaborant s nepřítelem. Ještě za Saddáma uspořádal v Bagdádu tiskovku, kde vyzval, aby Bush byl odvolán. Všichni mu nadšeně tleskali!

Sheryl Crow - je proti válce, tedy pouze pokud nejsou u moci Demokraté. Pak je válka v pořádku.

Brian Becker - předseda "mezinárodní" organizace ANSWER - jinak aktivista Marxist Workers World Party. Radikální socialista.

Stephen Breyer - soudce Nejvyššího soudu. Domnívá se, že ústava Spojených státu bude muset být změněna, tak aby vyhovovala i Francouzům, Němcům a hlavně OSN.

Kofi Annan - generál tajemník OSN z Ghany, manželka ze Švédska, on sám strávil v USA celý život. Miluje parties na Manhattanu, ovšem Amerika by podle něj měla být řízená OSN, nejraději jim samým.

Vicente Fox - mexický prezident. Domnívá se, že USA má povinnost živit a přijímat další ilegální emigranty z Mexika. Je to lepší, než aby sám něco udělal s mexickou ekonomikou a korupcí.

Všichni výše uvedení troubové mají svůj nedostižný vzor v Jane Fonda, která kolaborovala s nepřítelem v době vietnamské války a bohužel za to nikdy nebyla odsouzena. Současní quislingové doufají, že jim to dneska projde taky tak lehce.Zpátky