Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Srpen 2005


Zákon za hranicí nestoudnosti

Petr Zavoral

Slušní Češi v čele s bývalými politickými vězni se mohou těšit na dalších bolestivých pár facek od zdejší postkomunistické pseudospravedlnosti. Až totiž vstoupí v platnost zákon o československém odboji, dostane se zvláštních výhod netoliko hrdinům, kteří nasazovali život za naši svobodu, ale také gaunerům, kteří vraždili, mučili, zavírali a posílali do pracovních lágrů nejstatečnější české vlastence pro jejich odpor vůči neslýchaně brutální stalinsko-gottwaldovské totalitě! Snad nejvýš z těch dosud žijících darebáků vyčnívá sprostý vrah generála Heliodora Píky, devětaosmdesátiletý Karel Vaš, který bude za »zvláštní zásluhy« pobírat dvouapůltisícový státní přispěvek k penzi, jelikož krom toho, že posílal na smrt nevinné lidi, působil také u československého vojska v Sovětském svazu - co na tom, že jako najatý agent tamní tajné služby.

Marný je odpor těch, kteří se zločince Karla Vaše právem štítí. Co s tím máme dělat? Jeho pokřivený příběh je příběhem této země. Ta z něj udělala hodného dědečka, jenž si rád hraje s vnoučaty, svěřil se se svými pocity středeční Mladé frontě Dnes čestný předseda Československé obce legionářské, generál Tomáš Sedláček, který strávil v komunistických kriminálech přes deset let svého života.

Sám Píkův vrah nejenže se za svou minulost nestydí, ale naopak je na ni patřičně pyšný. Nedávno byl spatřen mezi válečnými veterány při křtu knihy o pražském povstání ve společnosti poslanců, senátorů i šéfa vojenské kanceláře prezidenta republiky. Žádné z těch ctihodných osobností pranic nevadí, že Vašových zločinů se nelze dopočítat, neb terazky je to podle zákona počestný muž. Za Píkovu vraždu byl sice souzen a soud konstatoval jeho vinu, leč smůla smůloucí, ten mord byl již dávno promlčen.

A i kdyby nebyl, stejně by se nic nedělo. Tahle bezpříkladná zrůda má totiž mocné zastání: je pod ochranou Grebeníčkových komunistů, kterážto druhá nejsilnější politická strana v zemi mu poskytuje bezplatnou právní podporu. Jak také jinak. Vždyť je to partaj vyznávající stejné »hodnoty« jako její věrný syn s rukama od krve. Je její soudružskou povinností platit vrahovi Vašovi proslulého obhájce rudých bestií Čestmíra Kubáta, kterému se bolševická sebranka nebála svěřit do péče ani takového hajzla, jako byl sadista Grebeníček starší.

Nekonečný hnus musí obestírat poctivé odbojáře, že mají být patnáct a půl roku po vítězství pravdy a lásky vhozeni do stejného pytle jako ničemní pacholci komunistického režimu. A nejen je. Každý slušný člověk, který se dokáže vcítit do situace této elity národa, se musí otřást odporem nad cynismem posametových zákonodárců. Hanba českému parlamentu! Hanba zemi, která nerozlišuje mezi svými tak pořídku se vyskytujícími hrdiny a nejodpudivější lidskou spodinou! Styďme se za to, že jsme Češi, neumíme-li zabránit deformaci práva až k výsměchu obětem minulého bezpráví.

(Annonce)Zpátky