Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Zaří 2005


Kdo zavinil londýnské atentáty

Benjanmin Kuras

Londýnské atentáty zavinili sionisté. Nejen zavinili, nýbrž dokonce spáchali, či přinejmenším osnovali spolu se sionistickou britskou rozvědkou - dočtete se v internetových stránkách britských proislamistů. Podle londýnského starosty Livingstona sionisté londýnské atentáty sice nespáchali ani neosnovali, ale každopádně zavinili. Utlačováním a upíráním práv palestinskému národu po tři generace. Londýnské atentáty jsou toho podle Livingstona přímým důsledkem. „Kdyby nás někdo utlačoval tak jako Izrael Palestince, určitě by se mezi námi také objevili sebevražední zabijáci,“ řekl Livingstone v BBC pár dní po smrti desítek spoluobčanů.

Jak přesně souvisí izraelsko-palestinský konflikt s vražedností v Británii narozených Pákistánců, zatím starosta ani žádný jiný britský politik nevysvětlil. Zato nám to vysvětlují palestinští činitelé a duchovní v médiích palestinské samosprávy, štědře subvencované miliony eur z rozpočtu EU.

„Znič bezvěrce a polyteisty! Tvoji nepřátelé jsou nepřáteli náboženství! Alláhu, rozptyl jejich soudržnost a rozlom jejich jednotu a vrhni se na ně, zvrhlé satanáše. Alláhu, počítej je a zabíjej je do posledního a neušetři ani jediného.“ Tak kázal v palestinské TV Sulejman Al-Satari 8. července, necelý den po prvních londýnských atentátech. Jak konkrétně tím myslel i bezvěrce a polyteisty britské, si můžeme potvrdit z několikaleté tradice palestinských médií, z níž se dá citovat namátkou: „My muslimové jsme vládli světu a přijde den, vůlí Alláhovou, a budeme mu vládnout opět. Přijde den, kdy budeme vládnout Americe. Přijde den, kdy budeme vládnout Británii.“ Ibrahim Mudayris, palestinská TV, letos 13. května.

„Ó, Alláhu, znič Británii a její zvrhlé podpůrce a kolaboranty,“ kázal v palestinském rádiu Dr. Ikrime Sabri, jeruzalémský muftí, nejvyšší klerik palestinské samosprávy 24. dubna 2001.

„Je naší povinností připravovat vojáky Alláhovy, kteří prosazují vůli Alláha, slaveného a chváleného. Budeme jim připravovat vstup. S vůlí Alláhovou utlačovatelský stát Izrael zmizí. Utlačovatelský stát Amerika zmizí. Utlačovatelský stát Británie zmizí.“ Muhammad Ibrahim Mahdi, palestinská TV 8. června 2001.

Stejně již desítku let káží imámové a islámští učenci ve všech islámských zemích včetně Pákistánu, odkud většina britských muslimů pochází.

Izraelsko-palestinský konflikt není příčinou celosvětového islámského radikalismu, jak se nám stále snaží namluvit levicoví evropští politici, akademici a média. Je jen jedním z mnoha světových bojišť nového klerofašismu. Doufáme-li někdo, že je ještě možné jej řešit smírem, přečtěme si výsledek nedávného průzkumu palestinského mínění, který letos v březnu provedlo palestinské Centrum pro průzkum a kulturní dialog: Pouhých 16 procent Palestinců by si přálo systém sekulární demokracie. Plných 69 procent chce výlučně islámské zákony šaría, dalších 11 procent si představuje jakousi kombinaci zákonů šaría a demokracie. S kolika Palestinci je tedy ještě možné jednat o míru s demokracií a lidskými právy?

Nadvláda nového klerofašismu nad Británií, Francií, Nizozemskem a nakonec nad celou Evropou se blíží rychleji, než se může z petřínské rozhledny zdát. Provádí se postupným ovládáním finančních zdrojů, místních správ, polovládních, zájmových a vlivných organizací. Prosazováním zákonů, které zakazují kritizovat jakýkoli aspekt islámu. Nastolováním veřejného strachu z muslimského hněvu a vynucováním dalších ústupků a appeasementů. Až do stavu, kdy nezbude demokracii ani píď.

(MFDNES)Zpátky