Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Listopad 2006


Proč by Češi neměli mít bezvízový styk s USA

Ross Hedvíček

Usedavý pláč a skřípění zubů se na mne hrne z obrazovky počítače v odezvách z Česka na mé nedávné články o vízové povinnosti vůči USA. Jak prý chudáčkům Čechům křivdí. Emigranti mi ale píší pravý opak - že se jim nekřivdi a že by vízová povinnost pro Čechy měla zůstat zachována. A "zkušení a vychytralí" Čechové mi kladou otázky, které mne mají posadit na zadek: "A kdo asi zaměstnává ty desetitisíce českých ilegálů?" Předpokládají, že odpověď bude znít: Američani. Není to pravda. Čeští ilegálové v USA jsou zaměstnáni stejnými polskými a ruskými "firmami", které v novinách v Česku inzerují "práci v USA" a jejichž představitelé jsou z velké části sami v USA ilegálně. Ti už na ty své české otroky čekají s minivany na letišti a okrádají je o jejich výdělky. Žádná normální americká firma (jako třeba Wal-Mart) by nezaměstnala někoho bez platných dokumentů, jako je SSN, čeští ilegálové jsou tedy "zaměstnáni" svým polským či ruským otrokářem, který je pod svou firemní hlavičkou subkontraktuje Wal-Martu. Je to legální loophole.

Pokud ilegálové nepracují, pak se věnují zajímavému druhu krádeží ve velkých obchodech jako Costco nebo Sam's Club a to nákupům na falešné kreditní karty, které si dovážejí z Česka (prý je tam kupují od Ukrajinců). Ukradené zboží pak prodávají Mexičanům, kteří jsou spíš na vraždy, než na tyhle intelektuální krádeže, anebo je posílají poštou do Česka příbuzným, kteří pravděpodobně věří, že jejich Anička skutečně pracuje v Americe jako "nanny" nebo "au-pair". Prdlajs, babičko, vaše Ann je zlodějka a má tady rap-sheet (trestní rejstřík) dlouhý jako rolička záchodového papíru.

Před chvíli jsem dostal email od Tibora Bartalose, který mi rovněž dal svolení, že jeho email mohu uveřejnit:

Ahoj Rosťo!

Ne vždy s Tvými články plně souhlasím (tahle opatrná a podmiňovací formulka se vyskytuje hojně v e-mailech od mých čtenářů, poznámka autora článku), ale musím uznat, že mají obsahovou a věcnou hlavu i patu. Co se týče současné "agitace" AFoCR a velvyslanectví ČR za zrušení vízové povinnosti pro občany ČR, tak jsem PROTI zrušení vízové povinnosti. USA je nezávislá země a tudíž má právo si vybírat ty, co chtějí tuto zemi navštívit. Zvláště, pokud jsou to občané zemí, které se nevypořádaly s komunismem a ani nemají zájem to udělat. Výsledek je vidět v ČR na těchto příkladech:

- Komunistická strana je jednou z nejsilnějších parlamentních stran. Nemluvě o tom, že řada soudruhů je nasáčkována v ODS a ČSSD a pod vlajkou Internacionály se snaží šířit tuto parazitní ideologii do ostatních zemí.

- Havlo-klausovská klika pomohla komoušům a jejich přisluhovačům s legalizací majetku a peněz, které si nakradli a tudíž "komoušovští podnikatelé" dnes tvoří "smetánku".

- Protikomunistický odboj nebyl nikdy uznán, tudíž řada z těch, co strávila léta "na uranu" se již nikdy nedočká aspoň omluvy za zvěrstva, která na nich byla páchaná komouši a jejich přisluhovači. Ne každý byl kolaborant a prominent režimu a tudíž mohl kouřit doutníky v kriminále a baštit kaviár. (Jako Václav Havel, popsáno v jeho knize Dopise Olze - pozn. autora článku)

- Komunisty ukradené majetky nebyly navráceny.

- ČR nepovoluje dvojí občanství, neboť má strach, aby se jim nezačali krajané hlásit o svá zákonná práva.

- V USA je vysoké množství českých ilegálů a myslím, že řada jich žije na státní útraty ve věznicích.

- ČR vládou kontrolovaná média podporují propagandu namířenou proti USA, tudíž mi nedává logicky smysl, proč Češi chtějí bezvízový styk s USA.

Myslím si, že bylo vyjmenováno dost důvodů, proč by ČR neměla mít privilegium pro bezvízový styk. Vzdělání odborníci nemají problém se do USA dostat - o ty se USA vždy dobře postará!

Rosto, můžeš sepsat dohromady nějaký dopis, který by vysvětloval, proč by právě Češi neměli mít bezvízový styk s USA a každý krajan by jej mohl podepsat a zaslat svému U.S. Congressmanovi?

Srdečně,

Tibor Bartalos

Myslím, že bych to ani sám líp nevyjádřil a jsem moc rád, že se svými názory nejsem výjimkou. Tvořit nějaký dopis pro krajany není třeba. Na rozdíl od ilegálů ovládají sami angličtinu natolik dobře, že to mohou udělat bez metodického vedení soudruha konzula a netřeba jim nic diktovat do pera, jak to chce dělat AFoCR a české konzuláty, které pořád spoléhají na chování lůzy a davu, že budou dělat, jak jim soudruh s rudým praporem zavelí. Jistě si pamatujete hromadně podepisované petice dělníků z Kolbenky, atd., žádající "Psovi psi smrt!" a provaz pro Miladu Horákovou a i úplně mladí si jistě pamatují hromadné podepisování Anticharty. Současná nátlaková akce Alexandra Vondry, konzulátu a pár kolaborantů z AFoCR je něco velice podobného a je velice hrubým podceněním myšlenkového potenciálu a charakterové úrovně bývalých českých emigrantů. Oslovovat české emigranty falešným cukrkandlovým "krajani" vztahy najednou a přes noc nevylepší. To je moc hloupá pastička.

I když nápad za účelem vylepšení vztahů emigrantů s ČR bych přece jen měl. Pamatujete těch 27 českých pánů (i když oni to spíš byli Němci a jeden Slovák) exemplárně popravených na Staroměstském náměstí v roce 1621? No, jak to tam máte ještě poznačené v tom dláždění před radnici. Jo, tam. Zkuste vybrat 27 největších dacanů České republiky, všelijaké ty zasloužilé Václavy a ufikněte jim tam ty jejich blbé čestně odoktorované šišky! Tradice se mají udržovat! Něco takového by vylepšilo pošramocené vztahy s "krajany" téměř určitě! Ale do té doby sotva.

Takže o tom, že by emigranti orodovali u amerického kongresu za v Česku dodnes vládnoucí komunisty a jejich děti - o tom si můžete nechat jen zdát.Zpátky