Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Prosinec 2007


Emigranti, kteří dělají Česku ostudu

Ross Hedvíček

Můj tlustý kamarád z vojny Jiří Paroubek prý navrhuje České republice nového kandidáta na prezidenta, emigranta Jana Švejnara. Jako hlavní závadu vidím, že ho navrhuje zrovna Paroubek (už tam je něco fishy), a teď jsem si přečetl, že Švejnar je prý LIBERÁLNÍ EKONOM. Dovolte mi, abych vám to přeložil - LIBERÁL znamená v Americe marxista až komunista. Ta kráva Hillary je liberál, Barack Hussein Obama bin Laden Obama (to je jeho celé jméno!) je liberál, pokud je někdo v Americe označen za liberála, tak je to komunista jako bič! Něco takového si chcete posadit na Hrad? Už se nedivím, že ho navrhuje zrovna Paroubek.

A teď tady zase čtu, že kandidát Švejnar vlastně nemá nic proti komunistům - tak to potom on není o nic lepší než Klaus! Cituji z vašeho denního tisku:

O hlasy komunistů stojím, říká kandidát

PRAHA. Zítra v půl druhé odpoledne předstoupí ekonom Jan Švejnar před komunistické poslance a bude je žádat o podporu proti Václavu Klausovi. V roce 1970 přitom kvůli komunistickému režimu emigroval do USA. „Jsme téměř dvacet let od revoluce... Komunisté získávají spoustu hlasů v demokratických volbách. Musí se tedy brát jako politický subjekt, se kterým je třeba jednat," vysvětlil Švejnar svůj postoj v České televizi. Slovy poslance za KSČM Petra Braného čeká Švejnara „velmi silná diskuse".

A můj kamarád Jarda mi napsal následující: „Stádo tupých ovcí bohužel zdaleka převažuje. A co je horší - ne že by nemohli pochopit, oni ani nechtějí! Co říkáš té křečovitě snaze najít protikandidáta tomu narcisovi Klausovi? Nějaký slušný člověk by se tu určitě našel, ale proč zrovna navrhovat, jak někdo trefně v novinách napsal, „člověka bez minulosti"? Švejnar se zdál být inteligentní, pohotově odpovídal na dotazy, ale zase jsme tam, kde jsme být nechtěli - řekl doslova, že od listopadu '89 už uplynulo 18 let, KSČ se etablovala jako normální parlamentní strana, kterou volí každý sedmý člověk, tak je třeba s komunisty jednat o podpoře kandidatury také jako s každou jinou stranou. Tím u mne Švejnar skončil. Jarda"

Funkce prezidenta je v České republice jen funkce symbolická. A když už tedy jste ochotni zvážit i někoho jiného, než místní kolaboranty a může to dokonce být i někdo z Ameriky - proč ne Milan Paumer? Tedy někdo, KDO NEDĚLÁ ČESKU OSTUDU! Je dostatečně šedivý a dostatečně zasloužilý. Prezidentský výlet do Mongolska jistě zvládne a medaile na 28. října jistě s radosti vyznamenaným připíchne. A bude to mít navíc jednu obrovskou výhodu - bude to někdo s čistý svědomím.

Dejte se konečně už dohromady - už jste pro srandu králíkům příliš dlouho.Zpátky