Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2008


Mlčení jehňátek

Ross Hedvíček

O tom, že na blogu idnes.cz zcela volně píší neonacisté a komunisté, kdežto emigranty odtamtud vykopávají, jste jistě už slyšeli. Vedení idnes.cz jistě doufalo, že to brzo utichne, ale ono nééé :-) Dole v textu přikládám e-mail Petra Nachtmanna nechvalně známé administrátorce Naděždě Strakové, která se neváhá hlasitě ozvat, pokud někdo zpochybní její dvouletý kurs angličtiny coby anglistiky (já nevím, co to je, to za nás nebylo) a je strašlivě potichu (na Hané se říkávalo „je potichu jako svině ve rzi"), když má vysvětlit, na čí příkaz vyhodila skupinu emigrantů z blogu idnes.cz. Úplně mlčení jehňátek. Velký šéf z Mafry Jaroslav Kábele (celý text e-mailu dole) mi odpověděl: „Je to náš server, žádný veřejný majetek." Ano, každé noviny v civilizovaném světě jsou soukromý majetek, ale i jako soukromý majetek aktivní ve sdělovacích prostředcích mají SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST. A ona „společenská odpovědnost" zřejmě způsobila zmizení antisemitického žvástu Jana Kopala.

To: ross@scanlon.im1.net

Dáte: Suň, 23 Dec 2007 16:43:04 +0100 (CET)

From: m.gertruda@seznam.cz

Subject: =?iso-8859-2?Q?v=FDzva?=

X-Abuse: helpdesk@seznam.cz

X-Seznam-User: m.gertruda@seznam.cz

X-MIME-Autoconverted: from quoted-printable to 8bít by scanlon.im1.net id lBNFfnB7046797

Čeští emigranti celého světa, polibte nám PRDEL!!!!!

---

To je velice milé, co myslíte? To přece musí každého emigranta strašně potěšit! Cítíte tu vůni české vánočky? Svátky míru a porozumění... Až mám slzy v očích... domov...

Tomu Kábele jsem poslal tenhle e-mail:

Vážený pane Kábele,

chtěl bych Vás upozornit na tento link

http://hedvicek.bigbloger.lidovky.cz/c/19507/Neonaciste-a-antisemite-na-blogu-IDNESCZ.html a související okolnosti. Rovněž bych se chtěl dotázat, zda s nadcházejícím odchodem Naděždy Strakové z blogu IDNES.CZ budete řešit případ vyhozených emigrantských bloggerů a zda jim povolíte možnost opět psát blog na Vašich stránkách. Nejde prosím o žádné potřeštěné teenagery, ale o starší lidi a známé osobnosti. Jedná se o tato jména:

Milan Řežábek

Peter Jungwirth

Tomáš Krystlík

James V. Jakoubek

Ross Hedvíček

Děkuji a těším se na vaší rychlou odpověď.

Odpověděl mi následovně:

Vážený pane Hedvičku,

lepší by bylo obrátit se na šéfredaktora iDNES.cz, ten zodpovídá za veškerý obsah. Ale udělám to za Vás a přepošlu mu to. Obecně řečeno, neřešíme, zda je někdo emigrant, teenager nebo starší člověk. Buď se chová slušně a dodržuje kodex bloggera, nebo mu přístup zakážeme. Je to náš server, žádný veřejný majetek.

Zdraví

Jaroslav Kábele

ředitel internetových aktivit

mediální skupina Mafra

_________________________________________

Anděl Média Centrum

Karla Engliše 519/11

150 00 Praha 5 - Smíchov

jaroslav.kabele@idnes.cz

(+420) 225 064 201; (+420) 726 764 201 (GSM brána)

http://www.idnes.cz, www.lidovky.cz, www.ocko.tv

A na závěr připojuji e-mail Petra Nachtmanna rusofilní „anglistce" Naděždě Strakové:

Vážená paní Straková,

chtěl bych Vás požádat o vysvětlení velké záhady, o které jsem nenašel informace ani na Vašem blogu http://strakova.blog.idnes.cz/. Z blogu na iDNES.cz jste vyhodili skupinu českých emigrantů, na druhé straně u Vás nerušeně šíří problematické názory komunistický extremista Zdeněk Štefek z Komunistického svazu mládeže (http://zdenekstefek.blog.idnes.cz/ - KSM byl málem zrušen ministerstvem vnitra, protože ve svých stanovách hlásal třídní boj) či neonacista Jan Kopal (http://jankopal.blog.idnes.cz/). Jan Kopal zveřejnil na URL http://jankopal.blog.idnes.cz/c/19492/Hebreofasiste-útočí.html sokující antisemitský blábol. Ten posléze zmizel, mám však k dispozici kopii a diskuse k blábolu je stále k dispozici na http://blog2.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A071220_19492_blogidnes

Navzdory problémům KSM se zákonem a navzdory rozruchu, který vyvolal Kopalův antisemitský výpad, fungují blogy obou ošklivých pánů na Vašem webu dál. Podle vyjádření šéfa iDNES.cz na http://idnescz.blog.idnes.cz/c/14012/Proc-jsou-stranky-o-radaru-na-redakcnim-systemu-MAFRA.html!%20class= Vám nevadí propůjčit svůj redakční systém a svůj server např. k propagandistické kampani PR agentury najaté vládou.

Chtěl bych se Vás tedy zeptat na následující:

1) Zrušil text na URL http://jankopal.blog.idnes.cz/c/19492/Hebreofasiste-utoci.html Jan Kopal, nebo jste jej zrušili Vy?

2) Podle jakých kritérií jste se rozhodovali pro zrušení blogů několika českých emigrantů a pro zachování blogů pánů Zdeňka Štefka a Jana Kopala, které kvůli jejich nezákonnému jednání musí vyšetřovat policie?

3) Zařídili si pánové Štefek a Kopal imunitu pro své blogy nějakým finančním plněním, podobně jako Vám dle vyjádření šéfa iDNES.cz platí vládní agentura za užití Vašeho redakčního systému? Pomohlo by takové finanční plnění i několika českým emigrantům v době, když jste se rozhodovali pro zrušení jejich blogů?

Dala by se u Vás koupit imunita jen pro politický blog, nebo by bylo možné imunitu zařídit také pro propagaci nekrofilie a zoofilie? Existuje ceník? Přikládám archivní kopii smazaného textu pana Kopala, který na rozdíl od benigních textů českých emigrantů NEBYL důvodem pro zrušení jeho blogu. Nepovažuje, prosím, můj dotaz za žert, opravdu by mě zajímalo, jakými pravidly se řídíte. Je pravdou, že některé okolností jsou komické, např. proklamovaná péče neonacisty Kopala o demokracii v České republice.

S pozdravem

Petr Nachtmann

Toto je verze http://jankopal.blog.idnes.cz/c/19492/Hebreofasiste-utoci.html z archívu Google získaná 20. prosince 2007 13:21:37 GMT:

Hebreofasisté útočí

Čteme-li pozorně argumenty a postoje v oficiálních stanoviscích představitelů Židovské obce a jiných filosemitských myslitelů, musíme nutně dojít k závěru, že to co hlásají směřuje k nadřazenosti židovských zvyklostí a zákonů nad český právní řád. Začínám se vážně obávat o osud české demokracie, která je v ohrození že strany stále agresivnějších hebreofašistů.

Židovská čtvrt je součástí svrchované moci České republiky, nemůžou tam tedy platit odlišné zákony, než-li na celém zbytku území ČR. Rovnost občanů platí pro všechny stejně. Ať má či nemá na hlavě "šábesdekl" nebo je jeho hlava zcela holá (promiňte Karle Hálo!). V souvislosti s chystanou akcí v Plzní se nabízí otázka, zda budoucnu pořadatelé jakýchkoliv akcí budou muset zkoumat kalendář, zda náhodou v onen den v minulosti nebyl nějaký pogrom, odjezd transportu či jiná událost z dějin židovského národa. Stejně tak místně, zda po cestě není nějaká synagoga či jiné zařízení. Osobně doufám, že nikoliv a rozum zvítězí nad sionistickou propagandou, které evidentně nestačí dosavadní průmysl Holocaustu (viz Finkelsteinova stejnojmenná kniha). Vydělávat na utrpení vlastního národa je jejich oblíbeným obchodním artiklem již léta...

Jan Kopal

Dále Petr Nachtmann pokračuje e-mailem určeným mně:

Date: Dec 22, 2007 9:43 AM

Subject: vyhození emigranti, nevyhozený nenonacista

To: Ross Hedvíček

Cc: Straková Naděžda

Opravdu by mě zajímalo, jak si zařídil neonacista Jan Kopal imunitu pro svůj blog na iDNES.cz (http://jankopal.blog.idnes.cz/), jestliže několik méně kontroverzních blogů českých emigrantů bylo zrušeno. Vrcholem se na Kopalově blogu na iDNES.cz prozatím stal antisemitský text „Hebreofašisté útočí", který potichu zmizel, když vzbudil pohoršení. Byl jsem zvědav, za jakých podmínek uděluje iDNES.cz imunitu kontroverzním blogům, zaslal jsem tedy dotaz administrátorce blogů Nadězdě Strakové (http://strakova.blog.idnes.cz/). Poslal jsem paní Strakové slušný dotaz e-mailem. Přišlo mi potvrzení, že si paní Straková můj dotaz přečetla, ovšem nechtěla či nedokázala mi odpovědět. Je zajímavé, že v profilu autora píše paní Straková na svém blogu o sobě toto: „Původně anglistka, teď adminka blogů iDNES.cz a tak trochu novinářka a bojovnice proti stereotypům a předsudkům. S nimi je totiž život přílis nudný." Zdá se, že proti neonacistovi předsudky nemá - ale proti emigrantovi ano. Mlčení paní Strakové o neonacistickém blogu je možno porovnat s jejím zdůvodněním, proč zrušila blogy českým emigrantům: http://wikipedie.blogspot.com/2007/11/pogrom-na-emigranty.html

Tolik tedy emaily. Moje vysvětlivky, pokud jste to nepochopili sami, jsou následující: V České republice vládne taková svoboda projevu, že soukromé vlastněné veřejné sdělovací prostředky berou peníze/úplatky/zakázky/rikejtetomujakchcete od fašistů a komunistů a dovolují jim šířit jejich nenávist a zášť. Emigranti nejsou trpěni a jsou vyhazováni, protože zřejmě nedávají žádné úplatky. Mohu-li citovat výše uvedeného českého vlastence (určitě je to novinář) „Čeští emigranti celého světa, polibte nám PRDEL!!!!!"

Zajímavé taky bylo, že kromě Rudy Flégra v blogu Lidovek se ani jeden z existujících bloggerů na iDnes.cz neozval na obranu vyhozených emigrantů. Zajímavé! Jsou to všechno neofašisté nebo komunisté - nebo jsou jednoduše strachy dosraní a píší si svoje blogy o kytičkách? Typičtí Češi?

Podařilo se nám odchytit i e-mail (ECHELON! ECHELON!), když nenávistí zcela posedlá Naděžda Straková se obrací na všechny strany o pomoc. V tomto případě na Jana Dvořáka (http://dvorak.blog.idnes.cz):

From: Straková Naděžda To: Jan Dvořák, Sent: Wednesday, November 14, 2007 11:31 AM, Subject: václavek

Honzo, ty bys vyčetl z těchto údajů, zda dotyčný podvádí s karmou? http://blog.idnes.cz/oper/uvod2.asp Je to Václavek, velký spojenec Jungwirtha, Hedvíčka a zničehonic mu stoupla karma.

A v příloze Straková zfalšovala údaje o karmě - ovšem nedokázala je správné odeslat! Blbá a slaboduchá mohu být, hlavně když jsem správné politický vysazena na emigranty. Cituji: „je to Václavek, velký spojenec Jungwirtha a Hedvíčka" - a je ho potřeba z něčeho falešné obvinit a zakázat!

A Dvořák byl z toho vyvalený:

From: Jan Dvořák [mailto:nz.dvorak@seznam.cz] Sent: Wednesday, November 14, 2007 11:39 AM, To: Straková Naděžda, Subject: Re: václavek

z jakých údajů? já žádný nevidím... odkaz je na stránku vzkazy správců.

HMMMMM... NEPOVEDLO SE...

Bývalého redaktora RFE Tomáše Krystlíka zcela zmatená Straková vykopla z blogu pod dojmem, že jsem to já. Tomáš Krystlík, i když žije v Němečku, pobývá často v Praze, požádal Strakovou o osobní setkání a vysvětlení. Ubohá dívčina napřed odmítala, pak e-mailem organizovala tajná setkání jak z Jamese Bonda kdesi na rohu u knihkupectví s tím, že bude mít pod paží Právo, to se taky „nepovedlo" a nakonec poslala Krystlíkovi e-mail, že právě dostala spalničky a je velice nakažlivá a tudíž se nemůže setkat. Je možné, aby byla ještě trapnější???

Jsou Vánoce, svátky lásky a porozumění. Umírním se tedy a nebudu žádat o veřejné bičování provinilců - spokojím se s žádosti zbavení funkce šéfredaktora internetového oddělení IDNES.CZ, propuštění administrátorky Naděždy Strakové a navrácení vykopnutých emigrantů na blog IDNES.CZ. Dobrým přesvědčovacím argumentem, těch vašich ruso-kapitalistů by byla výzva k ekonomickému bojkotu všech produktů organizace MAFRA - tedy i IDNES.CZ. Co říkáte?Zpátky