Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2012


Cesti chlapi vs. emigranti...

Ross Hedvicek

I kdyz je mi ceskymi ctenari casto krivdeno, jsem obvinovan z neceho, co nedelam a jsem cas od casu zcela umyslne "nepochopen", tak malokdo mi upira mou pozorovaci schopnost. A tak jsem odpozoroval, ze cesti chlapi se chovaji k zenam vseobecne daleko hur nez emigranti. Anglicky se tomu rika "pattern". Dokonce je tam i nekolik "sub-patterns", z nichz nejvyraznejsi je, ze kdyz je emigrant "pro-cesky", tak se sice chova k zenam lip nez klasicti cesti chlapi, ale hur nez ostatni emigranti.

Vcera jsem se na to tema dostal do diskuse na internetu

* Iva Zemanová ?...já tedy znám jen pár emigrantů, ale všichni jsou pozitivně naladěni, přestože mají rádi odlišný druh humoru než my - občas, a nezdají se mi být zapšklými,ale asi znám jen ty příjemné... tím to bude :o)))

18 hours ago · Like

Ross Hedvicek Ano, je jim uz k smichu neco uplne jineho... a "vo tom to je" jak rikaji v Cesku.

18 hours ago · Like ·  1

Iva Zemanová ?...ale v něze jsou čeští chlapi hoooodně daleko za nimi... :o)))

18 hours ago · Like

Ross Hedvicek Zajimavy poznatek. A v cem myslis, ze to? Mene piva, vetsi civilizovanost?

18 hours ago · Like

Iva Zemanová Netuším,ale mohu porovnávat...možná úcta k ženě jako takové, to spousta zdejších chlapů nezná...

18 hours ago · Like

Ross Hedvicek Ja si myslim totez - a co je tedy duvodem (vsiml jsem si tehoz), ze cesti chlapi nezachazi s ceskym zenskymi tak jak by meli?

18 hours ago · Like

Ross Hedvicek Proc je jim neznamy RESPEKT?

18 hours ago · Like

Iva Zemanová ?...no, to je právě to... ani možná oni sami nevědí,proč se chovají někteří jako zvěř...

18 hours ago · Like

Ross Hedvicek No ja se snazim tam dostrkat tebe, aby jsi to vyjadrila jasne a definovala - protoze kdyz to napisu ja, tak mne ti vlastenci zase obvini, ze nenavidim Cechy nebo tak neco... no napis, pry tam v Cesku uz taky mate svobodu slova.

18 hours ago · Like

Iva Zemanová Však to tu píšu... ve vztahu manželském s čechem jsem si připadala jako rohožka před vchodem, věčně třískaná jeho pěstmi, teď žiju s emigrantem a mám život jako v jemné bavlnce a cítím se být ŽENOU, vedle něj mám pocit, že je život o něčem úplně jiném... :o)))

18 hours ago · Like

Ross Hedvicek Sakra, to je ale bomba! Tak tohohle jsem si vsiml taky a urcite si toho vsimlo spousta lidi - ale proc to tak je? PROC? Proc se cesky chlap chova k zenske jako dobytek? A proc cim je CESTEJSI tak je to horsi? Povidej!

16 hours ago · Like

Iva Zemanová Ale ne všichni jsou stejní, já psala jen o tom,co mohu porovnat z vlastní zkušenosti. Jen že podle mne chlap, co poznal svět, má asi nastavené jednání s ostatními (i s ženami) asi tak trochu jinak, než je běžné v české kotlině... Tady se plno chlapů chová příliš majetnicky a myslí si, že jsou nadlidé, či co... Sama tomu příliš nerozumím, ale zkušenosti s těmi, co byli ve světě jsou rozhodně příjemnější... Asi to je věc názoru, a nechtěla bych křivdit těm,co se chovají ke svým ženám vlídně, určitě i jich tu dost bude, ovšem já na takového štěstí asi neměla... :)

9 hours ago · Like

A o neco pozdeji Iva Zemanova dodala nasledujici:

Iva Zemanova: český chlap si buduje svoje ego, svou kariéru, své JÁ, teprve když je sám se sebou navýsost spokojen, když je patřičně obdivován, je schopen poskytnout laskavé slovo druhým, ten, který viděl svět, napřed hýčká své okolí (zejména ženy), aby jejich prostřednictvím došel k uspokojení své duše... ale je to jen můj postřeh, dojem, názor.

---

Takze "jen jeji postreh, dojem, nazor". Jako by se bala o ceskych chlapech mit i nazor, ze? Asi ma sve zkusenosti.Zpátky