Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Zaří 2013


Jak šel Paroubek na americkou ambasádu aneb Reputace ČR v USA

Ross Hedvicek

Jak jsem se dočetl v českém tisku, můj dávný kamarád z vojny, který ovšem oficiálně tvrdí, že si mne nepamatuje, tedy předseda vlády České republiky Jiří Paroubek se před pár dny rozdurděně vypravil dupy dupy dup na americkou ambasádu v Praze, aby si tam na místě posvítil na to, jak se údajně křivdí českým žadatelům o americká víza. Cpal se tedy někam, kam rozhodně nebyl zván - po neslavném případu, kdy se arogantní tatíček Klaus vecpal do Bílého domu a stal se tak první českou hlavou státu, která je „persona non grata" ve Washingtonu, je toto už třetí případ, kdy se špičkový představitel České republiky dopouští hrozitánského diplomatického faux pas a jen dokazuje, že česká kotlina je obydlená velmi necivilizovanými mentálně bezprizornými barbary.

Při zachování časově chronologie byl druhým případem současný ministr zahraničí Cyril Svoboda, takzvaný Rudy Cyril, který v době, kdy se zdálo, že už nikdo nemůže překonat Jana Kavana coby nejpitomějšího ministra zahraničí, kterého ČR kdy mělo (to snad i ten Bohuš Chňoupek byl chytřejší), dosáhl zdánlivě nemožného a vytvořil nový rekord v pitomosti českých ministrů zahraničí tím, že prohlásil, že Česká republika bude soudit Spojené státy u EU kvůli tomu, že nechtějí bezvízový styk pro Čechy cestující do USA.

Celá Paroubkova návštěva na ambasádě byla jedno velké fiasko a trapas. Americký velvyslanec William Cabaniss Paroubkovi vysvětlil, že Spojené státy jsou zcela lhostejné k nátlaku od nějakého českého Idi Amin Dada a čeští občané i nadále budou do USA potřebovat víza, i kdyby česká vláda měla vzteky pěnu u úst. Český tisk o tom okamžitě informoval - jako obvykle se zatajením a cenzurováním všech podstatných informací, proč asi Spojené státy zastávají tento postoj. Čeští novináři totiž mají v pracovních povinnostech plivat na Ameriku co nejvíce mohou - jinak by nemohli publikovat.

Reputace České republiky v USA je něco, o čem se v českých novinách nedočtete. Nebylo by to tedy žádné příjemné čtení. Je tedy pochopitelné, že čeští novináři dávají přednost českým čtenářům lhát a v podstatě cenzurují jakékoliv negativní zprávy o České republice ze zahraničí. Vždyť by se to mohlo dotknout té slavné české hrdosti a pýchy!!!

Ale tentokrát se stalo neobvyklé - některý z novinářů se asi ukecl a do Mladé fronty Dnes a do dalších novin pronikl kousek pravdivé informace. Mladá fronta napsala, že podle amerických zdrojů je v USA 250 tisíc převážně mladých Čechů ilegálně. Údaj má pocházet od mluvčí amerického State Depatmentu - tedy Ministerstva zahraničí USA. Velvyslanec ČR v USA Palouš ale prý tvrdí, že v USA je ilegálně maximálně 20 tisíc Čechů. Ovšem, jak by to asi mohl vědět? Velvyslanec Palouš se v USA proslavil svou nemírnou náklonností k alkoholu a nastalém stavu sexuálním harrassmentem - čímž je jeho názor podstatně devalvován. Proč posílá Česká republika takováhle individua jako velvyslance do Ameriky, je otázkou, a on je kandidátem na diplomatické faux pas číslo čtyři. Předchůdce tohoto povedeného velvyslance přiznal už v roce 1999, že v USA je podle jeho informací přes 100 tisíc českých ilegálů a jejich příliv neklesá, ale roste. Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

Skutečností zůstává, že v podstatě každý druhý Čech, který mezi rokem 1990 až 2006 dostal turistické vízum do USA platnost tohoto víza porušil a po jeho vypršení zůstal v USA nelegálně a stejně nelegálně pak v USA zůstávají tito čeští vychcánkové pracovat. V současné době je vydáváno okolo 30 tisíc turistických víz ročně, ale to je až v poslední době, v prvních letech po listopadu 1989 byl počet víz několikanásobně vyšší.

Další otázkou, kterou jsem dostal, bylo, jak Američani vědí, kdo tam přijel a kdo odjel. Odpověď je, že každý pas má "bar code" a je při průchodu letištěm scannovan (na silničních přechodech do Kanady se to před lety nedělávalo, ale dnes už je to asi jinak) a počítače už to spočítají. Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

A čeští "turisti" dělají ostudu, kde to jen jde. Největší zahraniční ostudou nejsou komunističtí učitelé z olomoucké univerzity, kteří na Novém Zélandu kradou chráněné rostliny, za které pak Rudý Cyril Svoboda nabízí úplatky za propuštění z vězení, ale chování čtvrt miliónů ilegálních Čechů v USA. Protože se dá předpokládat, že mnozí čtenáři budou v tomto článku zase hledat nějaké chybičky - číslo 250 000 pochází z českého tisku, kterému to údajně řekly americké zdroje. Domnívám se. že v tomto počtu jsou částečně zahrnutí i Slováci a ti, kteří přijeli na "československý" pas před rozdělením země a nikdy se pak už do rozdělené země nevrátili. Mé vlastní zdroje před asi 4 lety udávaly číslo 120 tisíc ilegálů s pasem ČR - takže čísla se mohou lišit podle toho, jak je to kalkulováno. Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

Potkat tady v Americe české ilegály není žádnou zvláštností. Česká republika je v ilegální imigraci do USA na druhém místě hned za Mexikem a v reputaci týkající se poctivosti Češi už dávno předběhli i občany Nigérie s jejich slavnými dopisy o tom, jak do tvého bankovního účtu převedou milióny dolarů. Česká děvčata (tedy ta, která k tomu mají vizuální předpoklady) tady pracují coby "exotické tanečnice" - což je eufemismus pro striptérky a prostitutky, zatímco si jejich rodiny v Česku myslí, že tady "studují na univerzitě". Mé zdroje tvrdí, že až jedna třetina zaměstnankyň v Mustang Ranchi (104 pokojový bordel na 440 akrech) blízko Reno, Nevada, před tím, než to v roce 1999 FBI zavřel, pocházelo z České republiky. Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

České mužské protějšky těchto "studentek" se zase zabývají krádežemi, ať už v přímém slova smyslu a nebo nakupováním zboží v Costco a Sam's Clubu na falešné kreditní karty, kterých si z Česka vozí plně peněženky, údajně je kupují v Česku od ruské a ukrajinské mafie. Takto lacino nakoupené zboží pak prodávají na různých flea-marketech, aby získali peníze v hotovosti a měli za co žít. A tak pořád dokola. Sem tam taky něco ukradeného pošlou do Česka, aby i příbuzní měli radost. Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

Vizuálně rozeznat tyhle české ilegály v davu taky není moc těžké - vypadají, ooohh, tak moc česky. Všichni mají značně pod zdravou váhu, velice hubení, oblíbili si ty americké plavky po kolena, ty nosí pořád a v kombinaci s vybledlým tričkem Adidas, které si koupili před lety v Německu a tím typickým vydivočeným a nevyspaným výrazem v obličeji to je "clear ID'. Přestože mnozí jsou tady už celé roky, odmítají se naučit pořádně anglicky a kdyby mohli volit (což nemohou), tak by byli přesvědčení Demokrati. Z občasného čtení českých novin a českého internetu všichni dobře vědí, že Bush je jako Hitler a je třeba ho nenávidět. Ovšem dolary nesmrdí.

Místní FBI a DHS občas na tyto ilegály pořádají zátahy a pak odchycené bezprizorné deportují zpátky do Česka - pokud se tedy nedopustili trestné činnosti. Smutnou skutečnosti v celé té situaci zůstává, že odchycení a deportováni čeští ilegálové jsou většinou právě ti, kteří skutečně pracovali (být ilegálně) někde na noční směně jako uklízeči v obchodním centru. Ilegálové, kteří se věnují pouze kriminální činnosti nejsou tak snadnou kořistí, a pokud jsou chyceni, tak jdou rovnou do amerického vězení a nejsou deportováni zpátky do Česka. Takže paní Tutenkamenová, pokud vám vás Franta z Ameriky už dlouho nenapsal, nebojte se, je v pořádku, je akorát zavřený v base. Vždycky byl takový švarný štíhlý šuhaj - a teď z něj v base má kápo Alvarez přítelkyni. Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

Takže - jen statisticky - každý druhý český žadatel o americké turistické vízum je zneužije a zůstane v USA ilegálně, kde se ve většině případů věnuje nějakému druhu trestné činnosti. Divíte se pak, že Amerika má zájem příliv českých "turistů" do USA co nejvíce omezit? Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

Dle mého zdroje v U.S. Department of Justice je v současné době v amerických vězeních 5 853 občanů České republiky. Do tohoto čísla nejsou započítáni občané České republiky, kteří jsou v současné době drženi v deportačních centrech imigrační služby Departmentu of Homeland Security. Těchto má být okolo 2 000, přesně číslo není možné zjistit, protože v mnoha případech takoví paznehti odmítají říci, odkud vlastně jsou, v naději, že nebudou deportováni, ale propuštěni.

Českým čtenářům, kteří právě vzkřikli v hrůze nad počtem 5 853, by rád dodal, že to není tolik, protože jsem se taky právě dověděl, že "illegal aliens" tvoří 29% populace amerických vězení. To je takový eufemismus, který znamená že jedna třetina vězňů, tedy pěkných pár set tisíc, v USA jsou Mexičani - občané Mexika.

Pro ty, kteří se v tom chtějí patlat ještě více, přikládám link ke statistikám a tabulkám, ale většinou chybějí údaje za poslední dva roky: http://www.ojp.usdoj.gov/bjs/correct.htm.

Takže, čeští rodičové, pokud vám děti z Ameriky (kde vy velice dobře víte, že jsou tam ilegálně, sami sobě nemusíte lhát) už dlouho nenapsaly, nachystejte balíček s buchtami a pošlete to do San Quentin, California. Ale o tom vám žádné české noviny nenapíší, co?

A jak dopadla ta Paroubkova návštěva na ambasádě? Nepořídil vůbec nic, velvyslanec mu vysvětlil, že se nic měnit nebude, že toho bohdá nebude (to je můj český překlad výrazu "no way in hell!"), aby Češi měli volný vstup do USA a tak se Paroubek musel spokojit s tím, že prý 20 minut "pozoroval" (téměř jako školní inspektor pro vyučování ruštiny), jak konzulární úředník vyřizuje žádosti o víza. A když už na vlastní oči viděl, jak se vyřizují víza, tak potom už přišli příslušníci USMC a se zdvořilým "listen fatso, get the f...k out of here, wouldya?" ho vyprovodili z budovy.

Další slavné vítězství české diplomacie.Zpátky