Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Říjen 2013


Co by měli dělat čeští emigranti

Ross Hedvicek

Seděl jsem nedávno doma s jedním návštěvníkem a povídali jsme si na téma "co nového v Česku?" Po chvíli jsme se shodli, že to tam jde od desíti k pěti, že komunisti, jejich děti a sympatizanti získávají naprostou převahu ve společnosti. A těch pár normálních jsou zase zalezlí doma a bojí se i pod peřinou, jak za prvních komunistů. Pak jsem mu ukázal e-mail, který jsem právě dostal od českých muslimů (jejichž adresa není v mém seznamu, tudíž opět přeposlání) v souvislosti s článkem Akce Paměť a svědomí, jehož autorkou byla Haná Catalanová (v tomto čísle CS-magazínu – pozn. redakce CS-magazínu). E-mail byl datován Sat, 4 Mar 2006 13:25:33 -0800 (PST) a text zněl: "As-salamu alejkum. Dekujeme za e-mail. Odsuzujeme praktiky vsech tajnych sluzeb, jenz jsou v rozporu se zakladnimy moralnimy hodnotamy a to jak dnes jiz neexistujicich tak i tech jez stale ve svete pusobi. Se snahou pravdive zodpovedet historicke otazky plne souhlasime prestoze se za spojence NATO stejne jako vetsina obyvatel CR nepovažujeme. S pozdravem Abd"

K řádku "…se za spojence NATO stejně jako většina obyvatel ČR nepovažujeme" jsem připsal svou odpověď: "To je velmi užitečné vědět. Děkuji." Přebytek tvrdých y jsem nekomentoval - asi jsou to tvrdí hoši. Nebo jsou natvrdlí. Kdoví... V každém případě je dobře vědět, kdo je přítel a kdo je nepřítel.

Můj návštěvník z toho měl oči navrch hlavy a hned začal hlasitě přemýšlet, co by se s tím Českem asi dalo dělat, chceme-li zůstat jen u naprosto legálních věci, nemůžeme jim vyhlásit válku a znovu vztyčit železnou oponu taky nemůžeme - i když představa je to lákavá. Podepisovat petice Havlovi, Klausovi a Paroubkovi je na prd - to je asi jako kdyby Židi podepisovali petici Hitlerovi, aby zrušil Auschwitz.

A pak povídá: "Co mají komunisti nejradši?"

"Lenina?" - nebyl jsem ji úplně jistý.

"Ale, hovno, Lenina - komunisti mají nejradši dolary!" - bylo mi vysvětleno.

Takže emigranti by měli dělat následující:

1) Bojkotovat České aerolinie a letiště Ruzyně a místo toho létat třeba do a z Vídně, Mnichova a nebo kamkoliv jinam - protože používáním Českých aerolinií podporují současný neokomunistický režim v ČR. Když jedou do Česka autem, tak natankovat před hranicemi a ne v Česku. S cizími penězi stejně - nevyměňovat zahraniční měnu v Česku, ale jen v zahraničí, v krajním případě to vyměnit s příbuznými za jejich peníze, ale ne v české bance.

2) Přestat používat, bojkotovat pro své cestovní potřeby cestovní kanceláře, které prodávají letenky Českých aerolinií. Měli by systematicky bojkotovat české výrobky, včetně piva (Budweiser je americké pivo, ne české, takže má výjimku), tuzemského rumu (karibský rum je lepší) a podobných výrobků. Výjimku bych dál domácí slivovici, protože není vyráběná komunisty, ale soukromými lidmi. Při použití placených záchodu v ČR (což je světová kuriozita) by si měli emigranti vyžádat účtenky, a pak je všude na civilizovaném západě ukazovat, případně scannovat a pověsit na webstránky. Vynikající reklama pro světové Čechy.

3) Začít používat pro cestování do ČR své zahraniční pasy a dokumenty - protože lézt do zadku neokomunistické ČR tím, že emigranti vlastní české pasy a české občanské průkazy je bezcharakterní a nemorální. Svým americkým přátelům, majícím tu šílenou ideu jet na výlet do Česka povyprávějte o všeobecném okrádání turistů v Česku, o tom, jak pražští taxikáři okradli i primátora Béma, o dětské prostituci na Teplicku, jak se jede na Cínovec, Dubí (u Teplic) u E55, o bordelech a nočních klubech hned za hraničními přechody, o zkorumpované policii. A pokud jim to nebude stačit, doporučte jim shlédnout film Eurotrip a nebo nový americký film Hostel - a bude jim všechno jasné.

4) Bojkotovat akce pořádané ambasádami a konzuláty České republiky, protože tyto jsou obsažené bývalými komunisty a jejich potomky. Rovněž by měli bojkotovat akce pořádané krajanskými organizacemi, o kterých je známo, že jsou buď pod vlivem vládních organizací ČR (jako třeba SVU) a nebo jim lezou do zadku v naprosto ostudné míře (různé krajanské kluby). Naopak je třeba podporovat (a to i finančně) organizace usilující o vrácení komunisty zabavených majetků (jako je organizace Jana Sammera z Toronta pod názvem Czech Coordinating Office - http://www.czechoffice.org/), nebo emigrantské časopisy, které nejsou hlásnou troubou havlokomunismu (jako třeba CS-magazín - http://www.cs-magazin.com ).

5) Bojkovat vystoupení hostujících českých umělců v různých krajanských klubech. Jednoduché pravidlo: Matuška je OK, protože je to taky emigrant, Vondráčková není OK, protože udělala superkariéru za komunistů. A citát často připisovaný Miloši Kopeckému říká o té době: "Nebylo možné být úspěšný bez toho, aniž se člověk s nimi nezapletl" (pokud znáte přesně znění, napište mi). I když jsou tato žebrácká turné českých umělců často katastrofami samy o sobě (nedávné výrazně neúspěšně "turné" Olympicu) - není třeba jim dávat zbytečně legitimitu. A je dosti známý případ slovenského baviče Milana Markoviče, který po jednom takovém "turné", kde zadarmo bydlel v condu jednoho emigranta na Floridě, uveřejnil ve slovenském časopise Domino článek, který Floridu a Ameriku všeobecně jen špinil a hanil.

6) Oznámit univerzitám v místě svého bydliště (tedy USA, Canada, etc.), že je přestanou finančně podporovat, pokud budou za studenty, stážisty či hostující profesory přijímat uchazeče z České republiky - něco takového je zcela legální, a i ty nejlevicovější západní univerzity jen dychtí po pravicových dolarech. Jedná se o více než 10 tisíc studentů - jen Fullbright platí pobyt 1 200 českým studentům (http://fulbright.cz/study-in-united-states/index.shtml)

7) Promluvit si s kongresmany a senátory ze svých volebních okrsků a vysvětlit jim, že si nepřejí, aby americká finanční pomoc šla do České republiky - jedná se o milióny dolarů, které jsou téměř okamžitě rozkradeny vládnoucími neokomunisty (http://www.state.gov/documents/organization/8219.pdf, http://www.ebrd.com/pubs/factsh/investor/usa.pdf)

8) v případě potřeby by měli poskytnout veškerou pomoc úřadům USA (FBI, DHS) při deportaci ilegálních Čechů zpátky do jejich vlasti (v tomto případě bych asi navrhoval rozlišovat - deportoval bych jen ty drzé kriminální ksichty, co si sem přijeli nakrást a vydělat si na Škodu Superb, případům, co chtějí zůstat trvale v USA bych naopak pomohl) (http://www.truthout.org/docs_03/110603J.shtml, http://www.commondreams.org/headlines03/1105-12.htm)

To je asi to, co by měli dělat čeští emigranti. Kdyby tedy měli trochu charakteru v těle. Což asi nemají. Ale pár výjimek se určitě vždy najde.

Určitě. Možná. Doufám. Myslím. Nevím.Zpátky