Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Říjen 2005


Editorial

Vážení čtenáři,

vlivem mnoha okolností se i dodávky starých novin opožďují, stávají se nepravidelnými. Naši známí a přátelé v Česku, které LN a MfD po přečtení vhazují do krabice, aby nám je poté za určitý obolus předali, se odvrací od českých sdělovacích prostředků, tedy i přestávají kupovat noviny. V tomto čísle se to už markantně projevuje - redakce dostala balík Lidových novin, v nichž nejstarší byly čtyři měsíce staré. A to už je příliš dlouho na to, aby i dobré články, které bychom rádi zařadili, nezastaraly. Zlepšit své služby čtenářům nemůžeme, nejsou na to peníze, protože zřejmě nejpříznačnějším povahovým rysem Čechů a Slováků (i bývalých) je to, že rádi berou, ale penízky neradi na cokoliv dávají. Číst deníky v internetové verzi je nad lidské síly a předplatné dvou hlavních českých novin do redakce v Německu přijde (vlivem poštovného) na téměř neuvěřitelných 1 449 €. O předplatném časopisů ani nemluvě.

Měsíčník CS-magazín existuje již třetí rok ke spokojenosti svých čtenářů a podpořili ho, až na dvě výjimky, pouze čtenáři ze zahraničí. Letos se nám sešlo přes tři sta eur, potřebný je ovšem několikanásobek.

Stojíme před zásadní otázkou, zda máme vůbec pokračovat, když naprostá většina čtenářů se k nám chová tak macešsky a „po česku“, tj. čtou si, ale ani grešličkou nepřispějí. Pokud by se ve Vás hnulo svědomí, neváhejte a nečekejte, až vás to zase přejde, ale pošlete nám, prosím, svůj příspěvek nedoporučeně na adresu:

CS-magazín, Middelstestraat 11, 6004BG Weert, Nizozemsko

Bankovky vložte do obálky a pro jistotu je zajistěte proti vyhmatání vložením do tužšího papíru (můžete nám takto současně poslat třeba blahopřání a nebo upřímnou soustrast s naší činností), příspěvek lze také vložit do jednoho nebo dvou kusů papíru dopisního.

Nezapomeňte vždy připojit svou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli příjem předplatného potvrdit a poděkovat za ně.

Váš CS-magazínZpátky