Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Duben 2007


Mezinárodní výstava FLORA OLOMOUC 2007. „Rajská zahrada“ plná jarních květin

Už po osmadvacáté v historii olomouckého veletržního areálu se jeho pavilony i venkovní plochy zaplní barevnými a voňavými exponáty největší a nejstarší květinové akce v České republice. Ve dnech 19. až 22. dubna bude Výstaviště Flora Olomouc patřit jarní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC 2007.

Při projektování letošní ústřední expozice se tvůrci inspirovali biblickou „Rajskou zahradou“. Na ztracený ráj, z něhož byli kdysi vyhnáni Adam a Eva, se díky záplavě jarních květinových výpěstků českých a zahraničních zahradnických firem a neméně krásných exponátů speciální expozice Svazu květinářů a floristů promění největší výstavní pavilon A. Galerii pavilonu obsadí rovněž zahradnické firmy, vlastní expozicí se zde pochlubí i „ECCE HOMO“ Šternberk, tato výstavní plocha však bude patřit především společné expozici Českého zahrádkářského svazu se sbírkami masožravých rostlin, kaktusů a sukulentů, jarních cibulovin, balkónových rostlin, květinových aranžmá. Zájemcům bude k dispozici i bezplatná poradenská služba a najdou zde potřebnou odbornou literaturu.

Pavilon E zasvětili pořadatelé letošní jarní Flory Olomouc velké přehlídce svatební floristiky a exponátů floristické soutěže v aranžování svatebních kytic. K obdivování zde budou svatební šaty, kytice, šaty pro družičky a svatebčany, ukázky svatebních dekorací – slavnostní tabule, dekorovaná limuzína, atd.

Ve zbývajících pavilonech G a H a také na stáncích v exteriérech výstaviště, které budou patřit veletrhu drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarních zahradnických trhů s nabídkou květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a potřeb, si přijdou na své zejména drobní pěstitelé, zahrádkáři, kutilové a chalupáři.

Návštěvníkům jarní zahradnické výstavy budou volně přístupné sbírkové skleníky ve výstavním areálu a sousední Botanická zahrada Univerzity Palackého se zajímavými rostlinnými exponáty a výstavou unikátních snímků fytopatogenních hub a onemocnění rostlin, které způsobují. Zájemci mohou na vstupenku zamířit i do botanické zahrady výstaviště Flora v dalším z městských parků - Bezručových sadech.

Letní scéna výstaviště bude po celé čtyři dny vyhrazena zábavnému doprovodnému programu, určeného pro chvíle oddechu. Letošním zlatým hřebem budou Folk a Country Dny Kozla na Floře - velké setkání nejlepších českých a moravských folkařů pod patronací pivovaru Kozel, které se odehraje v pátek 20. a sobotu 21. dubna. Na Floře vystoupí takové legendy jako Fleret, Marien, Koňaboj, Pupkáči, Poutníci, Žalman, Traband, a další.

Otevřeno: denně od čtvrtka do neděle vždy od 9 do 18 hodin.

Vstupné: 80 Kč, 60 Kč - studenti, důchodci , 20 Kč - děti 6 až 15 let, 150 Kč - rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti do 15 let), zdarma - děti do 10 let v doprovodu rodičů, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P

Při hromadném objednávce více než 20 ks vstupenek nejpozději do 31. 3. 2007 je poskytnuta sleva 15 %.

Kontakt: Výstaviště Flora Olomouc, a. s., Wolkerova 17, 771 11 Olomouc, tel.: 585 726 111, info@flora-ol.cz, www.flora-ol.czZpátky