Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2008


Žije se lépe, žije se radostněji

Miroslav Václavek

Tak jsme se konečně dočkali. Po staletích habsburského temna, kdy krvežíznivý Germán ujídal ze strdí, žijeme lépe, žijeme radostněji. Parkoviště u Lidlů a Kauflandů, kde nakupují vlastenečtí Češi potraviny často hemžící se červy pod logem toho nejlepšího z naší krajiny jsou zaplněna ojetinami jedoucími z posledního dechu nebo vozy kradenými v cizácké cizině - bratři, toho Žižku jim nedáme lacino!

Přibylo žebráků, takže je kam vhodit přebytečnou minci, jež beztak dávno ztratila hodnotu a nedá se za ni v první putyce koupit ani stakan padělaného rumu a vypadá jako omšelý metál z dávno vyvrácené civilizace. Pražskými ulicemi zní ruština stejně jako v krásných srpnových dnech roku 1968 a chodci jsou na Václaváku taháni co pár metrů za rukáv vysloužilými ruskými štětkami „davaj pasmatri děvočky!". Taxikáři okrádají turisty hned v několika světových jazycích - jak jsme vzdělaný národ!

Ale pozor, mráček! Proti vůli Nejvyššího profesora padly hranice - pozor na zbytky naší rodné svobody taxikáři představovanou! Jak se dobře, radostně a volně dýchá pod úžasným vedením směřujícím k čínskému pojetí civilizace. Slyším každé ráno, jak pracující zpívají své zpěvy svobody o našem moudrém prezidentu, který má na to i bumážky čestných profesur. Nu, vot. Bez bumážky nemůžeš být prezidentem a zařadit se k takovým krásným lidem jako byl komunista, dělnický prezident Antonín Zápotocký, co propustil z vězení lidického vraha Maxe Rostocka.

Když chceš s vlky býti, musíš s nimi výti. Proto jsou komunisté už jiní. Dávají hlasy - čest, toť buržoazní přežitek na cestě vpřed. Kde by byla naše krásná vlast bez záslužné práce pro mír, kterou soudruh proletář Rostock placený lidem vykonal pro tábor míru a socialismu jakožto agent StB. Stejně jako jistě vykonala spoustu práce agent Jiřina Bohdalová. Už agentem StB není. Čáry máry fuk! Kouzelná to země!

Ani nevím, proč už není. Že by ji to už nebavilo? Ale nebýt soudruhů spolupracovníků bezpečnosti, kteří jsou všude, byli bychom kolonií s loutkovou proamerickou vládou. Kdepak, my dnes žijeme lépe a radostněji! Máme hypotéky, leasingy, dovolenou v Chorvatsku a hospodářský růst. Všude to píší. Vždyť to řekl On. Kdo dluží, nezlobí. Žije se lépe, žije se radostněji.Zpátky