Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Srpen 2008


Jarmok v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke

Ľudovú výrobu v súčasnosti prezentujú najčastejšie predmety, s ktorými sa stretávame v múzeách, na rôznych výstavách, v predajniach s ponukou tradičnej umeleckej výroby, ba niekedy aj na trhoch a jarmokoch. Sú to však len zvyšky toho, čo po dlhé stáročia zabezpečovalo väčšinu životných potrieb človeka a čo popri poľnohospodárstve tvorilo súčasť každodennej práce mnohých obyvateľov nielen na Kysuciach, ale aj na celom Slovensku.

Každú nedeľu počas sezóny Múzeum kysuckej dediny Nová Bystrica – Vychylovka a Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja ponúka návštevníkom kultúrne podujatia, ktoré zachytávajú zvyky a tradície kysuckého ľudu.

Dňa 27. júla 2008 sme počas celého dňa pripravili pre milovníkov ľudového remesla „Jarmok na dedine“. Návštevníkom ponúkneme široký sortiment výrobkov z dreva, hliny, kovu a ďalších materiálov, ktorý uspokojí aj tých náročnejších. Atmosféru jarmoku spestria ukážky tradičných ľudových remesiel a ľudová hudba Romana Capeka zo Skalitého.

Srdečne Vás pozývame a prajeme deň plný pohody a pekných zážitkov z umeleckých diel, ktoré Vám ponúkame nielen na Jarmoku ale i v predajni suvenírov v Oščadnickom dome.

Kysucké múzeum

Moyzesova 50

022 01 Čadca

Telefón: +421 41/ 432 13 86

Fax: +421 41/ 433 52 90

e-mail: kysuckemuzeum@vuczilina.sk

Internet: www.kysuckemuzeum.skZpátky