Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Srpen 2008


Každý čtvrtý Čech chodí pouze ve sportovním oblečení

Češi sport milují a ačkoliv jej většina sleduje maximálně v televizi, téměř všichni se rádi sportovně oblékají. Podle průzkumu společnosti Lifestyle Sports si každý čtvrtý člověk v Česku neobléká nic jiného než sportovní oblečení a obuv. Přičemž největší počet lidí, kteří se ze sportovního oblečení vysvléknou pouze do postele, je mezi nezaměstnanými a to téměř 40 procent.

Za sportovní oblečení nejvíce utrácejí podnikatelé a manažeři, a to až 30 tisíc korun za rok. Následují je studenti (24 240 Kč), střední management a lidé s vysokou kvalifikací. „Mladí lidé a zejména studenti vyhledávají špičkové zboží od předních výrobců. Platí to zejména pro módní věci. Důvodem je touha odlišit se a upoutat na sebe pozornost. Podobně smýšlejí i podnikatelé a manažeři, kteří mají podstatně vyšší příjmy. U nich ale nad originalitou vítězí kvalita materiálů,“ vysvětlil Michal Pospíšil, generální ředitel Lifestyle Sports.

Hitem letošního léta je podle něj u mladých lidí plážová móda – například sportovní kalhoty se zkrácenou délkou pod kolena a plážové značkové boty. „Manažeři zase nakupují nejčastěji funkční prádlo s podílem tzv. cooling vláken, která zajišťují i v horkých dnech chladivý defekt,“ doplnil Pospíšil.

V Česku několikrát do týdne sportuje 52 procent lidí. Nejvíce Čechů – plná třetina - sportuje kvůli zdraví. Dalšími důvody jsou příjemné strávení volného času, možnost strávit čas s přáteli a známými a relaxace od stresových situací. Až na šestém místě je snaha zhubnout, jako hlavní důvod pro sportování ji udávají pouhá tři procenta lidí. Nejpopulárnějšími sporty v Česku jsou podle průzkumu cyklistika, plavání, fotbal, turistika, lyžování a snowboarding.Zpátky