Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2009


Oteplování Václava Klause

Ross Hedvíček

Český bulvární tisk (tedy pokleslé čtení pro ženy a dívky) AHA se konečně odvážil napsat něco o dlouho známé homosexualitě (nebo spíše bisexualitě) českého prezidenta Václava Narcise Klause. Je to v rozhovoru s herečkou Holubovou - počtete si sami: http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/32804/

Klausova homosexualita není žádnou novinkou - v informovaných západních kruzích se o tom ví již řadu let. Ze Západu to nikdo nezdůrazňoval, protože homosexualita už nenese někdejší stigma. V dřívějších letech to bývalo zajímavé téma - dneska už buzeranti nikoho nevzrušují. Dřív se tím zabývaly i zpravodajské služby, například homosexuální hrátky Yassera Arafata v Rumunsku byly popsány v knize Red Horizons z roku 1987, kterou napsal generál Ion Pacepa, zástupce šéfa rumunské rozvědky pod Ceauçescem: http://web.israelinsider.com/Articles/Diplomacy/4348.htm. Cituji: In his memoirs Red Horizons, Pacepa relates a conversation in 1978 with Constantin Munteaunu, a general assigned to teach Arafat and the PLO techniques to deceive the West into granting the organization recognition. I just called the microphone monitoring center to ask about the „Fedayee“, Arafat's code name, explained Munteaunu. „After the meeting with the Comrade, he went directly to the guest house and had dinner. At this very moment, the 'Fedayee' is in his bedroom making love to his bodyguard. The one I knew was his latest lover. He's playing tiger again. The officer monitoring his microphones connected me live with the bedroom, and the squawling almost broke my eardrums. Arafat was roaring like a tiger, and his lover yelping like a hyena."

Po tom, co byl Václav Narcis Klaus odhalen (spolu s Vladimírem Dlouhým) jako agent KGB, už nemohlo být Klausovo teploušství nijak zajímavé. U.S. House of Representatives, Permanent Select Committee on Intelligence projednával v roce 1993 rozsáhlou zprávu připravenou pracovníky CIA Station v Mnichově, která se zabývala osobami Václava Klause a Vladimíra Dlouhého. Klaus byl jasná česká špička, Vladimír Dlouhý byl v té době „neoblíbenější politik" v ČSFR/ČR a všeobecně se počítalo s tím, že z něj něco velkého jednou bude (pokud ho tedy předtím něco malého nesežere). Před Sametovým podfukem byl Vladimír Dlouhý předsedou místní organizace KSČ v Prognostickém ústavu ČSAV a byl všeobecně číslo 2 po příteli Che Guevary Valtru Komárkovi. Dlouhý zmizel z politiky (jistě že ne s prázdnými kapsami). Zpráva údajně obsahovala velké množství dokumentů o obou osobách, velmi pravděpodobně získaná klasickým způsobem, tedy za dolary přímo od KGB. KGB v těch letech byl značně zchudlý a demoralizovaný a za pár dolarů by vám prodal i vlastní babičku.

Zpráva byla natolik zajímavá, že byl uvědoměn tehdejší prezident Clinton, který nařídil, aby zpráva byla označena za přísně tajnou (classified Top secret). Zpráva dosud nebyla odtajněna. Stávající hypotéza praví, že prezident Clinton, který sám měl hromady problémů se svou vlastní minulostí udělal obchod s Klausem. Výměnou za „ztrátu dokumentů" o Clintonově „studentské" návštěvě v Prahy cestou z Moskvy (což zařídil Klaus), Clinton zase nařídil utajení dokumentů o Klausově a Dlouhého minulosti.

A nepřipadlo vám nikdy zajímavé, že Klaus má vždy nějakou „veřejnou" aféru s letuškami, hosteskami či operními zpěvačkami VŽDY před volbami? To je proto, že primitivní český volič dokáže hlasovat pro komunistu, udavače, člověka volných mravů, alkoholika, šoustače parlamentních sekretářek či jiné zvíře, se kterým se český volič dokáže ztotožnit, ale nemůže volit buzeranta. To Češi nemůžou :-) Takže všechny tu Klausovy aféry s letuškami jsou jen obyčejným zastíracím manévrem. A funguje to!

A můj náhled? Mně osobně Klausovo buzerantství sexuální nevadí. Co mi vadí, je jeho buzeranství charakterové. Na to asi vymyslet nějaký zastírací manévr nebude tak snadné.Zpátky