Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Červenec 2009


Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška

Ross Hedvíček

Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška, asi bych některé věci dělal jinak.

Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška, tak bych emigroval už v roce 1971, kdy byl v USA poprvé a nečekal bych s tím dalších 15 let. Tím pádem bych nikdy nepodepsal Antichartu a potom od Husáka nikdy nedostal titul Zasloužilý umělec, což je něco jako šmouha od lejna na jinak čistém štítu.

Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška, tak bych se v emigraci nespoléhal na zpívání emigrantům, ale zaměřil bych se na něco jiného. Třeba jezdil náklaďákem, stavěl nadjezdy v Las Vegas nebo prodával nemovitostí jako Ivo Plicka. I ty vousy bych si oholil.

Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška, tak bych po sametovce třeba přijel do Česka na návštěvu, ale rozhodně bych jim tam už nezpíval - to by bylo velice nedůstojné a hraničící s kolaborací s nepřítelem.

Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška a měl nějaké zdravotní problémy, v žádném případě bych se nenechal operovat v Česku, protože by to bylo nechutné a nedůstojné a jako americký senior (osoba starší 65 let) bych měl nárok na daleko lepší zdravotní péči a operace v podstatě zdarma, pod programy Medicare a Medicaid. To vám ti komunisté novináři v Česku nenapíší, co?

Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška a agent KGB Václav Klaus by mne chtěl opentlit nějakou medailí na Pražskem hradě, hlavně aby se sám zviditelnil, tak bych vyznamenání odmítl a k ničemu takovému se nepropůjčil.

Kdybych uměl zpívat jako Waldemar Matuška a věděl, že už někde připravují můj pohřeb, tak bych z posledního dechu ZAKÁZAL jakékoliv morbidní pohřební slavnosti v Praze a už vůbec ne nějaké pohřbívání na Slavíně nebo v Lánech vedle Masaryka, protože je to nedůstojné. Američtí Židi se taky nenechávají pohřbívat v Berlíně, přestože se tam kdysi narodili.

Jenže já neumím zpívat jako Waldemar Matuška.Zpátky